konut takas - al evimi ver evini
Mesaj Bırakmak İçin İçin Tıklayın
Giriş yapın veya Kayıt olun Şifremi Unuttum
KULANICI ADI
PAROLA
Gold Üyelik Avantajlarını Görmek İçin Tıklayın İlan Panelinize Gitmek İçin Tıklayın Yeni Takas İlanı Eklemek İçin Tıklayın
Ana Sayfa / Kat Karşılığı / İmarsız Arazi / İlan No: 8323

Değerli Kil Maden Ocağı

  • Bölge:
  • Bursa / Osmangazi / Gemlik
  • Expertiz Fiyatı:
  • 3.000.000 TL
  • Metrekare: 1000000
Takas Yapmak Istediği İler:
Bursa,
Nelerle Takas Etmek İstiyor:
Satılıklar,
 

Bu ilanın sahibine ait iletişim bilgilerini görebilmek için Gold Üyelik paketine sahip olmanız gerekmektedir.

İlan Güncelleme Tarihi: 16-01-2017

Satılık Kil Maden Sahası Ulaşım Sorunu Olmayan Denize Yakın Bir Bölgede Bulunmakta Olup Rezerv Bakımından Oldukça Yüksektir Kil Madeni Ülkemizde Kullanım Alanı Çok Geniş Olup -Kalebodur Seramik -Porselen - Deterjan Vs Vb. İrtibat 0,532,2569768
 Kullanım şekli
Kilin ticari kıymeti, plastik özelliğinden ileri gelmektedir. Çünkü nemli kil, istenilen şekil verildikten sonra kurutularak veya fırında pişirilerek, şeklini muhafaza edecek biçimde sertleştirilebilir. Kil, ihtiva ettiği materyale göre, dayanıklılık ve şekil verilebilirlik kazandırmak üzere bir dolgu maddesi olarak birçok üründe plastik, kauçuk, kağıt ve boya üretiminde kullanılır. Kilin kimyevi inertliği ve yüksek sıcaklığa dayanıklılığı uygulama alanını oldukça genişletmiştir. 

Kil çeşitleri 
Killer, saflık derecelerine ve fiziki durumlarına göre, çeşitli tipler arz eder. Kaolen, smektik killer, plastik killer, refrakter killer vs.
Kaolen, kilin en saf şeklidir. Rengi beyazdır ve piştikten sonra gene beyaz kalır. Su ile temizlendikten sonra, genellikle % 90 safiyetindedir. Memleketimizde önemli kaolen yatakları mevcuttur (Kütahya). Smektik killer, bazı yabancı maddeler, özellikle kireç, magnezyum ihtiva eder ve renk veyahut yağ giderici olarak kullanılır.
Plastik killer, yani tuğla killeri, bilhassa tuğla ve çanak, çömlek imaline yarar ve en çok kullanılan kil nev’ini teşkil eder. Bu tip killerin bileşiminde, silis ve alüminden başka, daima demir oksit ve bazen da kireç bulunur ve bu komponentlerin oranları, geniş limitler arasında değişir. 
Haloysit, kaolinite benzer bir kil minerali olup özgül ağırlığı kaolinitten düşüktür. Yapıları genellikle litlidir. bazen borumsu prizma biçiminde de bulunurlar.
Marn adı verilen topraklar, az veya çok kil ihtiva eden kalkerlerden ibarettir. Renkleri çok defa beyaz olan bu karışımlar bazı çinilerin imalinde ve gübre olarak, toprağın ıslahında kullanılır.
Okr adı altında tanınan, demirce zengin killi kumlar da bir nevi madeni boya olarak oldukça önemli uygulanma alanları bulmuştur. Sarı renkte olan bu killi kumlar, kavruldukları zaman gene boya olarak kullanılan kırmızı okr’ları verir.
Refrakter killer de ayrı bir sınıf teşkil ederler. Tabiatı ile yüksek sıcaklıklara dayanması icab eden bu özel karışımların, demir ve kireç ihtiva etmesi tehlikelidir.
Bentonitler, montmorillonit tipinde, kompleks bir alüminyum, demir ve kalsiyum, bazen da sodyum silikattan meydana gelmiş olup, su içinde, bir jel meydana getirerek şişme özelliğine sahiptirler ve birçok alanlarda kullanılırlar.

Kilin kullanma alanları
Kilin en mühim kullanılma sahası seramik endüstrisidir. Kil, su ile yumuşatılıp istenilen şekil verildikten sonra dayanıklılığını arttırmak için önce yavaş ısıtılarak kurutulur.
Daha sonra 2000°C’de fırında pişirilir. Sağlam, sabit bağlanmış porselen nesnesi teşekkül eder. Yüksek saflıktaki kaolen, Amerika’nın güney batısında, Corwall’de, İngiltere’de ve Çekoslavakya’da çıkarılır. Fırın duvarlarını yapmada kullanılan refrakter tuğlaların esas yapısı kaolen olup yanında kromit, mağnezit vs. gibi tabii materyaller de bulunur.
Kaolenin en mühim kullanma sahalarından biri de kağıt endüstrisidir. Bir dolgu maddesi olarak kullanılan kilin saflık derecesi ve tane büyüklüğü mühim olup, dikkatlice kontrol edilmelidir.
Kilin mühim bir kullanılma alanı da petrol kuyularıdır. Keza petrolün rafinasyonunda bir katalizör olarak kullanılır. Ayrıca kil, su geçirmeme özelliğine sahip olduğundan baraj ve göllerin dolgularında da kullanılır.


ÖZELLİKLER İLAN DETAYLARI FOTOĞRAFLAR HARİTA EMAİL FORM
ÖZELLİKLER İLAN DETAYLARI FOTOĞRAFLAR HARİTA EMAİL FORM
ÖZELLİKLER İLAN DETAYLARI FOTOĞRAFLAR HARİTA EMAİL FORM
İlan Sahibine Mesaj Yazabilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Hemen Ücretsiz Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın. Eğer Zaten Üye İseniz Giriş Yapın.
İlan Sahibiyle İrtibata Geçin
     
* İsim :
* Email :
  Telefon :
  Cep Tel. :
 Teklifiniz :
* Konu :
* Mesaj :
   
     
Unutmayın!

Kötü niyetli kişilere karşı tedbirli olun.

Karar vermeden önce yüzyüze görüşün ve takas işlemini sadece tapu dairelerinden yapın.

Tapudan Takas hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

İyi Şanslar.
381
 
0.1476